27 دی 1400

نگاهی به کتاب رهنمودهایی برای نزول در دوزخ نوشته دوریس لسینگ

spot_img

مطالب مرتبط

در اعتراض به طرح صیانت: زعفران فروشی مریم غُلُمرضا در قلب اروپا

در دنیای غیرقابل‌باوری که فضای مجازی محدود، بسته یا کم رونق باشد، کسب‌وکارهای خانگی، روستایی و کوچک، در میان نور تبلیغاتِ پورسانتی و عصبی‌کننده صداوسیما و بیلبوردهای شهری خیلی سریع‌تر کور خواهند شد. در مقابل یک فضای باز با قوانین حمایت‌کننده واقعی، توسعه‌دهنده اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی گروهی است که شاید عدالت اجتماعی برای آن‌ها تاکنون به درستی اجرا نشده باشد.

چطور یک روابط عمومی دیجیتال حرفه‌ای داشته باشیم؟

در یک دهه گذشته روابط عمومی‌ها دستخوش تغییرات ساختاری متعددی شده‌اند. در این مدت روابط عمومی به یک صنعت عظیم تبدیل شده و رقابتش هر روز با صنعت تبلیغات پر چالش تر می‌شود. البته در این مدت حوزه تبلیغات تحولات بیشتری را شاهد بوده اما ظهور رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی و دنیای دیجیتال روابط عمومی‌ها و ابزارها و قوانین آن را هم تغییر داده است. اهداف در روابط عمومی دیجیتال در سازمان‌ها و برندهای تجاری گرچه تفاوت چندانی با گذشته نکرده است اما رویه آن کاملاً دگرگون شده است.

در سفر مشتری، ذهن خریدار را پیش‌بینی کنید

تمام مشتریان برای آشنایی، انتخاب و خرید یک محصول مسیر مشترکی را طی می‌کنند که در بازاریابی محتوا به آن «سفر مشتری» می‌گوییم. سفر مخاطب سه مرحله خواهد داشت: آگاهی، بررسی و تصمیم‌گیری. سفر مشتری به شما کمک خواهد کرد در هر مرحله به‌طور دقیق ذهن مشتری خود را پیش‌بینی کنید و بر اساس آن نیازهای او را برطرف کنید. برای فروش بیشتر این سه مرحله را به‌طور دقیق در کسب‌وکار خود پیاده کنید. برای توضیح بهتر فرض کنید شما یک استارتاپ در حوزه خدمات و تعمیرات منزل را مدیریت می‌کنید.

چگونه از اینفلوئنسرها بازخورد مناسب‌تری دریافت کنیم؟

بهترین اینفلوئنسر برای شما چه کسی خواهد بود؟ چطور متوجه می‌شوید به‌اندازه مبلغی که می‌پردازید خروجی مناسب دریافت کرده‌اید؟ و چطور باید با اینفلوئنسرها تعامل کرد؟

رهنمودهایی برای پایان یک کتاب

 

 نمایشگاه کتاب تهران ، اردیبهشت 89. گذر از میان غرفه ها ونشر ماهی.

نشر ماهی در معرفی نویسندگان جدید فعال ظاهر شده و در این راه از مترجمان ممتازی نیز استفاده می کند. ماهی به زیبایی کتابهای خود اهمیت زیادی میدهد و درصد بالایی از این آثار را با قاب بندی رنگ نارنجی تزئین کرده است.

برای علاقمندان به کتابخانه های شخصی و کلکسیونرها قرار دادن چندین کتاب از این ناشر در کنار هم و برای زیبایی کتابخانه ، امری حتمی است.

رهنموهایی برای نزول در دوزخ نوشته دوریس لسینگ از همین کتاب های زیبا است که با اصرار غرفه دار خریداری شد. خرید این کتاب جدا از پافشاری غرفه دار چندین دلیل دیگر نیز داشت، مترجم اثر علی اصغر بهرامی است. بهرامی را پیش از این با ترجمه آثار کورت ونه گات می شناسیم، دلیل دیگر همان طراحی زیبای ناشر بود که وسوسه خریدن کتاب را دو چندان کرد. در غیر اینصورت دوریس لسینگ حتی با وجود جایزه نوبل اش و تولدش در ایران (کرمانشاه) نویسنده مورد عللاقه من نیست و نخواهد بود.

خانم لسینگ رهنمودهایی برای نزول در دوزخ را در ژانر علمی- تخیلی نوشته و داستان ملوانی را روایت می کند که کشتی اش در اقیانوس اطلس گرفتار امواج می شود، کلکی می سازد و به راهش ادامه میدهد ، او را بیهوش در ساحل پیدا می کنند، اداره پلیس سرنخی از هویت او نمیابد و او را به بیمارستان تحویل می دهند و در بیمارستان دوره های درمان طولانی شامل مصرف داروهای مختلف، شوک الکتریکی و خاطره درمانی را سپری میکند . . .

کتاب شامل گزارش های دکتر Y   و دکتر X  از وضغیت بیمار، گفتگوی بیمار با دکتر وای و افکار آشفته بیمار است. بیمار دکتر ایکس را نمی بیند و درمان هایی که از سوی این پزشک صادر می شود بیشتر شوک الکتریکی است! در مقابل دکتر وای به دنبال “چرا”ی مسئله است و با بیمار  خود رابطه خوبی دارد.

معرفی کتاب رهنمودهایی برای نزول در دوزخ

رهنمود هایی برای نزول در دوزخ کتاب بدی نیست و به همین اندازه هم کتاب خوبی نیست. اگر مشتاق لسینگ نباشید سخت بعید است که کتاب را به پایان برسانید. نیمه ابتدایی کتاب (حدود 150 صفحه) کمترین کششی ندارد، به نظر تعلیق می توانست کمک دست نویسنده باشد اما این قابلیت حضور پررنگی در کلمات ندارد. برای مثال از هذیان های یک پریشان حال نکته ای عاید خواننده نمی شود. اما اگر کمی حوصله کنید ، از نیمه دوم کتاب لذت خواهید برد چرا که با مقدمه چینی های فراوان خط داستانی هیجان خاص کتاب های علمی-تخیلی یا روان شناسی را پیدا می کند. اضافه شدن بار رمانس و ترس از گذشته کارکتر اصلی رهنمود هایی برای نزول در دوزخ را خواندنی میکند. گذشتن هرچه سریع تر از نیمه ابتدایی شاید بهترین راهکار برای خوانده رهنموهایی برای نزول به دوزخ باشد.

کتاب اما سطحی و تو خالی نیست، حرف های خوبی برای گفتن دارد ، قهرمان داستان مردی است که زیاد می فهمد و زیاد احساس می کند و این بزرگترین مشکلی اوست ، رهنمودهایی برای نزول در دوزخ بیش از هرچی در تاکید این جمله است که: “خواهی نشوی رسوا همرنگ جماعت شو.” #


ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img